logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Спеціалізоване кардіологічне відділення

Кардіологічне відділення

Кардіологічне відділення було засновано в 1975 р. В 2009 р. була проведена його реорганізація у спеціалізоване кардіологічне відділення з блоком інтенсивної терапії для хворих на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією. Ліжковий фонд відділення складається з 60 ліжок: 53 ліжка в 11 загальних палатах (з них — 3 палати з підвищеним комфортом перебування пацієнтів) та 7 ліжок в 6 палатах блоку інтенсивної терапії.

Завідувач відділення — лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії Орищин Лідія Юріївна.

Загальні палати кардіологічного відділення обслуговують  лікарі-кардіологи (ординатори) вищої кваліфікаційної категорії: Садлій Олександра Георгіївна, Божонок Надія Ярославівна, Степанчук  Борис Іванович, та ІІ категорії: Рудько Олег Ростиславович Бідованець Лариса Юріївна, Луньова Тетяна Володимирівна, палати блоку інтенсивної терапії — 6 лікарів-кардіологів для надання медичної  допомоги хворим на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією: Назвальський Богдан Володимирович (вища кваліфікаційна категорія), Гурик Ольга Олександрівна (вища кваліфікаційна категорія), Ольховик Світлана Олексіївна, Скрипець Ярослав Дмитрович, Колесник Ольга Миколаївна (перша кваліфікаційна категорія), Чубей Ольга Євгенівна лікар спеціаліст. Старша медсестра  відділення — Лясківська Надія Ігорівна.

Кардіологічне відділення є клінічною базою кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної  освіти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. У відділенні пацієнтів консультують завідувач кафедри, професор, д.м.н Гребеник Мар’ян Васильович та асистенти кафедри к.м.н. Зелененька Лілія.Іванівна., Микуляк Вікторія Ростиславівна.

У відділенні надається стаціонарна лікувально-діагностична допомога кардіологічним хворим.

В блоці інтенсивної терапії проводиться лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда та іншою гострою серцево-судинною патологією. В загальних палатах продовжується лікування хворих з цими нозологіями після стабілізації їх стану, а також із іншою серцево-судинною патологією. Протягом останніх декількох років  у відділенні регулярно проводиться тромболітична терапія альтеплазою (актилізе), стрептокіназою (фармакіназа) при гострому інфаркті міокарда з елевацією сегмента ST і тромбоемболії легеневої артерії, з кожним роком кількість проведених тромболізисів зростає. При тахіаритміях, що супроводжуються вираженим порушенням  гемодинаміки і гострою серцевою недостатністю, а також при неефективності антиаритмічних засобів у блоці інтенсивної терапії виконується електрична кардіоверсія. При високоступеневих атріовентрикулярній і синоаурикулярній блокадах із тяжкими розладами гемодинаміки пацієнтам встановлюється тимчасовий  електрокардіостимулятор.

У відділенні, крім загальноприйнятих лабораторно-інструментальних методів обстеження, для діагностики кардіологічних захворювань застосовуються ехокардіоскопія, велоергометрія, холтерівське    моніторування, добовий моніторинг артеріального тиску, визначення варіабельності ритму серця. Протягом останніх 4 років налагоджено кількісне визначення маркерів некрозу міокарда для діагностики інфаркту міокарда (тропонін T) та гострого тромбозу (Д-димер) для діагностики тромбоемболії легеневої артерії, визначення  МНВ для підбору оптимальної дози варфарину.