logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Хірургічне відділення

 

      Хірургічне відділення міської лікарні №2 було відкрито 4 грудня 1974 р., згідно наказу №106 по Тернопільському міськздоровввідділу.

      На даний час відділ очолюють: з 1981 року – ст. медсестра Хрусталь М.Я. та з 2008 року завідуючий відділу Задорожний В.С.

Завідуючий відділенням Задорожний В.С.

 

Відділення розташовується на 2-му поверсі центрального корпусу лікарні.
      У відділенні розгорнуто 49 ліжок, з них 6 ліжок для пацієнтів із ЛОР-патологією. Серед лікарів, що працюють у відділенні – Самарчук В.Й., Пижевський О.А., Паничев В.В., Братунь В.П., к.м.н. Кохан Р.С., Гайдук Б.І., Остафійчук І.В., ЛОР-спеціаліст к.м.н. Хоружий  І.В.

      З того часу і по сьогоднішній день щорічно в хірургічному відділенні КНП «ТКМЛ №2» виконується близько 2000 операцій, а за 40 років діяльності відділення було проведено понад 100 тис. операцій за різними напрямками хірургії.

         Щорічно виконуються оперативні втручання:

  • На шлунку та дванадцятипалій кишці – 20-25;
  • З приводу жовчно-кам’яної хвороби – 250-300 (з приводу холедохолітіазу – 40-45);
  • На кишківнику – 180-220;
  • На підшлунковій залозі 15-20;
  • На печінці 5-10;
  • З приводу гриж різної локалізації – 380-420;
  • З приводу варикозної хвороби п/ш вен нижніх кінцівок 150-160;
  • ЛОР-операції 540-560;

      Серед сучасних методів лікування є наступні:

            - Малоінвазивні втручання (лапароскопічні та ендоскопічні операції, Лор-ендоскопічні операції). Пункційні дренування під контролем УЗД;

            - Залишаються на високому рівні традиційні методи хірургічних втручань (герніопластики, лапаротомні методи оперативних втручань);

            - На базі відділення працюють міські центри лікування гриж живота та флебологічний центри;

         Відділення несе ургентне чергування по місту один раз на тиждень (вівторок), хоча персонал відділення та лікарні готовий надавати висококваліфіковану хірургічну допомогу жителям міста та навколишніх об’єднаних територіальних громад у будь-які інші дні.

      Також важливу роль в роботі відділення відіграє середній та молодший медперсонал, який вносить часточку своєї праці у догляді та виздоровленні хворих. В 2015 р. проведено капітальний ремонт відділення. В палатах розташовано по 4 ліжка. Створено три палати підвищеного комфорту.

      У відділені працює кафедра хірургії післядипломної освіти, яку очолює: зав.кафедри хірургії доктор мед. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дзюбановський Ігор Якович.

      Серед працівників кафедри відомі науковці: професор Гощинський В.Б., професор Бенедикт В.В., професор Пятночко В.І., доц.Свистун Р.В., доц.Поляцко К.Г., доц. Герасимець Ю.М.,

 

Контактний телефон:
+38 (0352) 26-81-48