logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Відділення акушерської та екстрагенітальної патології вагітних

     Відділення акушерської та екстрагенітальної патології вагітних є структурним підрозділом Комунального некомерційного підприємства «Тернопільська міська комунальна лікарня №2», розташоване на другому поверсі пологового будинку і забезпечує надання акушерської стаціонарної допомоги вагітним.

Відділення з 1976 року входило в структуру обсерваційного відділення, а з квітня 1998 року функціонує як окремий структурний підрозділ.

     Відділення акушерської та екстрагенітальної патології вагітних є клінічною базою кафедри ННІ ПО акушерства та гінекології, що дає можливість щорічно навчатися інтернам та молодим спеціалістам курсантам, які залучаються до асистенції під час операції, курації пацієнтів.

     Робота відділу регламентована відповідними наказами Міністерства охорони здоров’я України, персонал відділення керується діючим законодавством, нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями.

     Основним завданням у роботі  відділення акушерської та екстрагенітальної патології вагітних є надання кваліфікованої спеціалізованої стаціонарної лікувально-діагностичної допомоги вагітним, розробка плану діяльності щодо подальшого лікування, реабілітації пацієнтів, планування сім’ї, впровадження в практику сучасних методів діагностики та лікування ускладнень вагітності, здійснення заходів щодо профілактики виникнення внутрішньо лікарняних інфекцій, здійснення динамічного спостереження за вагітними з екстрагенітальною патологією вагітних, здійснення допологової підготовки та розробка спільно з профільними фахівцями плану ведення пологів, розродження.

    Розрахований відділ на 20 ліжок , в наявності  8 палат , ординаторська , оглядова – в якій відбувається огляд вагітних , процедурна , їдальня , душова та допоміжні  приміщення. Палати одномісні, двомісні, 3-місні, 2 з них- палати підвищеного комфорту.

Відділ  оснащений  :

ліжка функціональні – 20 шт.,  ОБН - 300 – 3 шт.,  кушетка медична – 2 шт., столик маніпуляційний – 2 шт., шафа медична – 1шт., камера ультрафіолетова – 1шт., крісло гінекологічне – 1шт.,ростомір з вагою– 1шт., холодильник – 2шт.,монітор стеження за станом матері та дитини – 1шт.монітор стеження за станом матері та дитини (при багатоплідній вагітності) -1 шт  - за сприянням « Діамант банку.»

     Акушерський пост забезпечений  аптечкою для надання допомоги в роботі з ВІЛ – інфікованим матеріалом та спецодягом.

    У відділі працює висококваліфікований медичний персонал, який компетентно виконує свої обов’язки та надає допомогу.

    З 2011 року відділ очолює лікар вищої категорії Біліенє Людмила Романівна.

Під її керівництвом працює  2 лікарів, які щорічно навчаються та володіють сучасними  методами діагностики та лікування вагітних. Також до складу відділення входять старша акушерка Алла Василівна Андриїшин, сестра-господиня Наталя Іванівна Дубська, 7 палатних акушерок та 4 молодших медсестри.

У відділенні акушерської та екстрагенітальної патології вагітних   особлива увага приділяється темі грудного вигодовування та знеболення пологів. Щодня для вагітних жінок  проводяться лекції по підтримці грудного вигодовування, перегляд відеофільмів , практичні заняття. У відділенні жінки мають змогу займатись гімнастикою для вагітних, виконувати вправи з фітболом.