logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Тернопільська комунальна міська лікарня №2 в лідерах серед закладів охорони здоров’я України по готовності до співпраці з НСЗУ

З 1 квітня 2020 року в Україні у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій, згідно якої всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я  перейдуть на новий механізм фінансування - від бюджетного за рахунок медичної субвенції до оплати за безпосередньо надані населенню медичні послуги

Відтак, усі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це – умова, за якою ці заклади з 1 квітня наступного року отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій.

23 грудня 2019 року Національна служба охорони здоров’я України опублікувала дешборд рейтингу стану готовності закладів, що надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу, до контрактування з НСЗУ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/analitichna-panel-monitoringu-stanu-gotovnosti-zakladiv-shch .

Раді повідомити, що КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» займає лідерські позиції серед всіх медичних закладів як Тернопільської області, так і України.

Готовність закладу становить майже 82% та  оцінюється за 11 критеріями, серед яких:

  • автономізація; 
  • комп'ютеризація;
  • підключення до медичної інформаційної системи (МІС); 
  • наявність у медичних працівників кваліфікованого електронного цифрового підпису (КЕП);
  • наявність ліцензії на медичну практику; 
  • наявність ліцензії на наркотичні засоби / прекурсори;
  • реєстрація закладу в електронній системі охорони здоров’я eHealth (ЕСОЗ); 
  • реєстрація всіх лікарів в ЕСОЗ

Отож, наш медичний заклад  виконав уже всі перші 10 вищевказаних кроків. Наразі триває процес реєстрації лікарів в електронній системі охорони здоров’я України eHealth.    

Завдяки ефективній співпраці з міською владою повністю комп’ютеризовано структурні підрозділи лікарні, закуплено нове потужне серверне обладнання та впроваджено медичну інформаційну систему «УкрМедСофт», яка стане базою для роботи в eHealth та укладання договору з НСЗУ. Також весь медичний персонал закладу отримав електронні цифрові підписи, які будуть ідентифікувати особу при веденні електронної медичної документації та подачі звітності в НСЗУ.

Крім цього, нова модель фінансування  системи охорони здоров’я, яка запрацює з квітня 20220 року, базуватиметься на кодуванні пролікованих випадків із застосуванням діагностично-споріднених груп (ДСГ). Якість кодування буде напряму впливати на обсяг фінансування закладів охорони здоров’я. КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» ввійшла в перелік 103 закладів охорони здоров’я України, де вже в пілотному режимі триває процес кодування пролікованих випадків за системою ДСГ. В закладі регулярно проводяться інтенсиви для лікарів щодо роботи в даній системі. Також  всі лікарі зареєстровані в Академії НСЗУ для он-лайн навчання, яке буде проводитись з січня 2020 року.