• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
Кардіологічне відділення

      Кардіологічне відділення було засновано в 1975 р. В 2009 р. була проведена його реорганізація у спеціалізоване кардіологічне відділення з блоком інтенсивної терапії для хворих на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією. Ліжковий фонд відділення складається з 60 ліжок: 54 ліжка в 11 загальних палатах (з них — 3 палати з підвищеним комфортом перебування пацієнтів) та 6 ліжок в 6 палатах блоку інтенсивної терапії.

      Завідувач відділення — лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії Степанчук Борис Іванович. Загальні палати кардіологічного відділення обслуговують 4 лікарі-кардіологи (ординатори) вищої кваліфікаційної категорії: Садлій Олександра Георгіївна, Лисенко Ольга Григорівна, Божонок Надія Ярославівна, Орап Тетяна Миколаївна, палати блоку інтенсивної терапії — 5 лікарів-кардіологів для надання медичної допомоги хворим на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією: Назвальський Богдан Володимирович (вища кваліфікаційна категорія), Гурик Ольга Олександрівна, Ольховик Світлана Олексіївна, Скрипець Ярослав Дмитрович, Цісар Ольга Миколаївна (друга кваліфікаційна категорія). Старша медсестра відділення — Данилюк Орися Іванівна.

      Кардіологічне відділення є клінічною базою кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. У відділенні пацієнтів консультують завідувач кафедри, професор Гребеник Мар’ян Васильович, професор Рудик Борис Іванович.

      У відділенні надається стаціонарна лікувально-діагностична допомога кардіологічним хворим. В блоці інтенсивної терапії проводиться лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда та іншою гострою серцево-судинною патологією. В загальних палатах продовжується лікування хворих з цими нозологіями після стабілізації їх стану, а також із хронічною серцево-судинною патологією. Протягом останніх декількох років у відділенні регулярно проводиться тромболітична терапія альтеплазою (актилізе), стрептокіназою (фармакіназа) при гострому інфаркті міокарда з елевацією сегмента ST і тромбоемболії легеневої артерії, з кожним роком кількість проведених тромболізисів зростає. При тахіаритміях, що супроводжуються вираженим порушенням гемодинаміки і гострою серцевою недостатністю, а також при неефективності антиаритмічних засобів у блоці інтенсивної терапії виконується електрична кардіоверсія. При високоступеневих атріовентрикулярній і синоаурикулярній блокадах із тяжкими розладами гемодинаміки пацієнтам встановлюється тимчасовий електрокардіостимулятор.


Кардіологічне відділення


      У відділенні, крім загальноприйнятих лабораторно-інструментальних методів обстеження, для діагностики кардіологічних захворювань застосовуються ехокардіоскопія, велоергометрія, холтерівське моніторування, добовий моніторинг артеріального тиску, визначення варіабельності ритму серця. Протягом останніх 4 років налагоджено кількісне визначення маркерів некрозу міокарда для діагностики інфаркту міокарда (тропонін T) та гострого тромбозу (Д-димер) для діагностики тромбоемболії легеневої артерії, визначення МНІ для підбору оптимальної дози варфарину.