• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
Хірургічне відділення

      Хірургічне відділення міської лікарні №2 було відкрито 4 грудня 1974 р., згідно наказу №106 по Тернопільському міськздрововвідділу.

      На даний час відділ очолюють: з 1981 року – ст. медсестра Хрусталь М.Я. та з 2008 року завідуючий відділу Задорожний В.С.

Завідуючий відділенням Задорожний В.С.


      У відділенні розгорнуто 55 ліжок. Серед лікарів що працюють у відділенні – Самарчук В.Й., Пижевський О.А., Паничев В.В., Брабунь В.П

      З того часу і по сьогоднішній день щорічно в хірургічному відділенні ТКМЛ №2 виконується близько 1500 операцій, а за 40 років діяльності відділення було проведено понад 60 тис. операцій за різними напрямками хірургії.

      Серед сучасних методів є наступні:

            - Малоінвазивні втручання (лапароскопії, ендоскопічні операції, Лор-ендоскопічні операції). Пункційні дренування під контролем УЗД;

            - Залишаються на високому рівні традиційні методи хірургічних втручань (герніопластики, лапаротомічні методи оперативних втручань);

            - На базі відділення працюють міські центри лікування грижі живота та флебологічний центр;

      Також важливу роль в роботі у відділенні відіграє середній та молодший медперсонал, який вносить часточку своєї праці по догляду та ви здоровленні хворих. В 2015 р. проведено капітальний ремонт відділення. В палатах розташовано по 4 ліжка.

      У відділені працює кафедра хірургії . І післядипломної освіти, яку очолює: зав кафедри хірургії доктор мед. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дзюбановський Ігор Якович.

      Серед працівників кафедри відомі науковці професор Гощинський В.Б., доцент Бенедикт В.В., Свистун Р.В., Герасимець Ю.М., Пятночко В.І., Поляцко К.Г.