• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
З 1 по 7 серпня в усьому світі триває Тиждень підтримки грудного вигодовування.

      Цього року гасло Всесвітнього тижня грудного вигодовування, до відзначення якого долучаються і в Україні — «Грудне вигодовування — ключ до сталого розвитку». Тема тижня підтримки грудного вигодовування 2016 року підкреслює, що грудне вигодовування — це ключовий елемент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, про необхідність поважати один одного та піклуватися про світ, в якому ми живемо.
      Грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитину, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров'ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Як наголошують медичні фахівці, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.
      З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини».
      Тернопільська комунальна міська лікарня №2 у 2009 році отримала сертифікат розширеної ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ, про те що наш заклад відповідає статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». Переатестація успішно підтверджена в 2012 і в 2015роках. Статус – лікарня,доброзичлива до дитини означає, що пологові відділення працюють на засадах активного сприяння виключно грудному вигодовуванню новонароджених.