• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
Відділення неонатального догляду та лікування новонароджених

      Діти – це дар Божий, який належиться любити, берегти, захищати.

      Немає більшого щастя для батька та матері, ніж бачити свою дитину фізично та морально здоровою, відчувати невидимий зв'язок з нею від моменту народження і протягом усього життя.

     Доведено, що стрес, який дитина відчуває при народженні не порівнюється за силою із жодним іншим у наступні роки її життя. І тому відразу після появи на світ немовля має відчути материнське тепло, почути голос і побачити обличчя матері, відчути комфорт і захищеність. Перша година життя маляти має дуже велике значення для формування його фізичного та психічного здоров’я.

     Період новонародженості – це один з важливих критичних періодів життя людини, на протязі якого відбувається адаптація організму дитини до умов позаутробного життя, триває 28 днів.

      Лікар-неонатолог –це людина , яка визначає подальшу долю дитини, подальше здоров’я дитини.

      Пам’ятайте! Перша хвилина життя дитини - золота!!!!!!!

      Відділення неонатального догляду та лікування новонароджених було створене на базі Тернопільської міської лікарні №2 у 1975 році. Завідуючою відділення на протязі 30 років була Андрейчина Людмила Григорівна. Це чудова людина, кваліфікований фахівець, хороший вчитель і наставник. На шляху завідування її змінила Фтьомова Оксана Ярославівна. Своїй роботі організатора вона віддала 10 років. Оксана Ярославівна лікар з великої букви. Вона і сьогодні день працює і віддається своїй нелегкій праці.

      У відділенні працюють лікарі-неонатологи Процьків Дзвенислава Петрівна, Колодовська Дарія Омелянівна, Чорна Уляна Ярославівна, Кухарук Жанна Любомирівна, Топчій Галина Володимирівна, Сарахман Наталія Євгенівна, Шминдюк Лляна Любомирівна. Саме в їх руки потрапляють новонароджені діти, саме від їх вміння і знань залежить перший крик немовлятка. У разі виникнення ургентної ситуації в процесі пологів на допомогу приходять кваліфіковані дитячі лікарі-реаніматологи: Капустинська Роксолана Орестівна, Глазунова Дарія Ігорівна, Мовчан Тетяна Володимирівна, Шепета Олеся Арсенівна, Якимчук Олександр Миколайович. Від їх умінь та рішень залежить інколи життя новонародженої дитини.

      Значна частина догляду та виконання маніпуляцій з новонародженими протягом їх перебування і у відділенні неонатального догляду, і у палаті інтенсивної терапії, і в палаті сумісного перебування з мамою лягає на плечі медсестеричок. Очолює медсестринство у відділенні старша медсестра – Шумило Марія Зіновіївна.

      В листопаді 2016 року була відкрита палата інтенсивної терапії новонароджених. Cтворена була з ініціативи головного лікаря Кміти Віктора Вікторовича та заступника головного лікаря по материнству та дитинству Сидорчук Ольги Михайлівни, підтримки міського голови Сергія Надала та міського відділу охорони здоров”я – Левчука Ростислава Дмитровича та Ярмоленко Ольги Маркіянівни.

      Передчасно народжені малюки а також новонароджені, які потребують надання медичної допомоги після народження для лікування переводяться в палату інтенсивної терапії. Велике значення для матері після пологів є можливість прийти до своєї дитини, приділити їй свою увагу, ласку, тепло, доторкнутися до ніжних ручок дитини, провести шкірний контакт з дитинкою методом «кенгуру». Весь медичний персонал створює усі умови для комфортного перебування новонароджених малюків у відділенні.

      Новонароджених, які перебувають на лікуванні в палаті інтенсивної терапії консультують професор Павлишин Галина Андріївна та к.м.н. Сарапук Ірина Мирославівна. При необхідності консультації надають хірург, невропатолог, лор, ортопед.

      В палаті інтенсивної терапії під керівництвом лікарів-реаніматологів медичну допомогу надають молоді, енергійні, кваліфіковані медсестрички – Іванюк Оленка, Стойко Тетяна, Мушинська Ірина, Слободюк Марія, Бартош Оксана, Христинич Неля, Кулинич Мирослава.

      Відповідальна частина праці по догляду за новонародженими дітками в палатах сумісного перебування та в палаті неонатального догляду. Саме догляду за малюками та правилами прикладання дітей до грудей матері навчають і допомагають наші медсестрички: Рикун Людмила, Кирик Ірина, Дубель Оля, Савіцька Марія, Стефанська Оксана, Фігурська Наталя, Ятищук Наталя, Наконечна Галина, Чорна Юлія, Баранець Іванка. Вакцинація новонароджених це дуже відповідальна та ювелірна робота. І саме цією процедурою досконало володіють наші мед- сестрички Швець Зоя та Бровка Неоніла. Саме їхні привітні слова ви чуєте в щасливі хвилини виписки новонароджених малюків з пологового будинку.

      Непомітна робота у молодшого медперсоналу, але саме вони забезпечують чистоту та комфорт відділення- це Баціц Марія, Ятищук Оля, Брегін Володимира, Пшенична Леся, Тарабара Іванка, Островська Леся, Чайковська Оксана, Спісак Тетяна. Контролює роботу молодшого медперсоналу Козак Марія.

      Завідуюча відділення неонатального догляду та лікування новонароджених перинатального центру – Бадюк Наталя Зіновіївна.

      Ми завжди раді вітати новонароджених малюків у нашому відділенні.

      Нехай ростуть здоровими та щасливими!!!!!!!!

      Вашій увазі ми надаємо фото, які будуть цікавими для усіх бажаючих відкрити сторінку нашого відділення.

      Це будні нашої праці


Робота в операційний


Чарівна двійня


Метод « кенгуру» в палаті сумісного перебування


Мати в палаті інтенсивної терапії.
Контакт «шкіра до шкіри».


Так це двійня. Два чарівні хлопчики.


допомога медсестри у догляді за дітьми.


Щаслива мама !!!


Палата інтенсивної терапії


Це подарунок братньої країни Польщі. Столики з підігрівом.


Робота в палаті інтенсивної терапії.


Палата інтенсивної терапіїПалата інтенсивної терапії


А це хвилини вдячності від адміністрації


Виписна кімната
Самі щасливі миті перебування в пологовому будинку.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.tkml2.te.ua
Корисні посилання
Контакти
КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня №2"
м. Тернопіль
вул. Романа Купчинського, 14

  • Понеділок - П'ятниця 8:00 год. - 16:30 год.
  • (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net