• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
Випадок з медичної практики

    11.10.2017р. о 14.30год. попутним транспортом в приймальне відділення  ТМКЛ№2  в супроводі сусіда доставлена пацієнтка , 29 років,  жителька Зборівського району.,в  без  свідомому  стані.

   Вияснилось, що пацієнтка є породіллею , яка тимчасово  проживає на дачі в с.Острів, Тернопільського району. Мати 4-х дітей, останню дитину  народила в обласному перинатальному  центрі  « Мати і дитина» 38 діб назад.

    За сприяння   директора кабінету спіральної комп’ютерної томографії «Мевіз» хворій   було проведено комп’ютерну томографію голови. Встановлено діагноз:  Післяпологовий період 38 доба, гостре порушення мозкового кровообігу в лівій півкулі головного мозку. Інсульт-гематома в лівій скроневій ділянці з проривом в шлуночкову систему ймовірно на грунті розриву аневризми. Стан хворої важкий.

       В терміновому порядку  під керівництвом головного лікаря ТКМЛ№2 Кміти В.В. та обласних спеціалістів: обласного нейрохірурга  Загрійчука І.В., обласного анестезіолога Ємяшева О.В. та обласного невропатолога Колеснікової Л.І.  спільно з лікарями  лікарні №2    проведено консиліум, на якому  було підтверджено попередньо встановлений  діагноз хворої та вирішено терміново   направити пацієнтку в місто Київ для хірургічного лікування. Одночасно, в телефонному режимі, відбулась консультація та  домовленість з професором Морозом  В.В.  ДУ  «Інституту нейрохірургії»  про  госпіталізацію та оперативне лікування  пацієнтки  у м. Київ.

    За розпорядженням  управлінням охорони здоров’я Тернопільської ОДА   з центру екстреної медичної допомоги  було виділено реанімобіль.

      Хвора транспортована  реанімобілем в супроводі лікаря реаніматолога  ТКМЛ№2 Рудого  В.І. та фельдшера екстренної медичної допомоги в ДУ  «Інститут нейрохірургії»  м.Київ.

12.10.2017року  пацієнтці в Інституті нейрохірургії в м.Києві   проведена операція.

Вдалось спасти життя матері 4-х дітей. Стан хворої стабілізувався. Лікування проводиться згідно протоколів.

 Тільки  завдяки співпраці усіх ланок медичної допомоги  - управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, центру екстреної медичної допомоги,  обласних спеціалістів: обласного нейрохірурга  Загрійчука І.В., обласного анестезіолога Ємяшева О.В., обласного невропатолога Колеснікової Л.І. ,  медичного персоналу Тернопільської комунальної міської лікарні №2, кабінету спіральної комп’ютерної томографії «Мевіз», працівників ДУ  «Інституту нейрохірургії» м. Києва, життя багатодітної матері вдалося врятувати.