• (0352) 26-37-75
  • admintkml2@ukr.net
Випадок з практики

Завдяки злагодженій роботі та професіоналізму лікарів-хірургів хірургічного відділення другої лікарні міста Тернополя вдалось врятувати життя пацієнтці з розривом шлунка.

Пані Наталя, 49 років, жителька міста Тернополя, неодноразово лікувалась в ревмокардіологічних відділеннях з приводу ревматоїдного артриту. З анамнезу відомо, що пацієнтка в домашніх умовах зловживала нестероїдними протизапальними препаратами, що, імовірно, і стало причиною важкої хірургічної патології. Ввечері 28 листопада пані Наталя в шоковому стані, без тиску та з ознаками перитоніту (за рахунок перфорації шлунка) була госпіталізована в ВАІТ лікарні, де їй проведено дренаж черевної порожнини (з дренажів виділилось близько 6-ти літрів шлункового вмісту) та стабілізовано загальний стан. 29 листопада з діагнозом: Розрив шлунка по малій кривизні. Абсцес малого сальника, пацієнтка була прооперована професором Дзюбановським Ігорем Яковичом, завідувачем хірургічним відділенням другої міської лікарні Задорожним Василем Семеновичом та лікарем-хірургом Паничевим Віктором Володимировичом. Під час операції повністю видалено малу кривизну шлунка, на місці якої була гігантська перфоративна виразка. Операція: Висічення виразки малої кривизни шлунка. Пілородуоденопластика. Гастроінтестинальна інтубація. Дренування черевної порожнини. Тобто, хірурги фактично відновили обєм шлунка, цим самим врятувавши життя пацієнтці.

Пані Наталя перебувала на стаціонарному лікуванні 40 днів та в задовільному стані 11 січня виписана додому. Хочеться зазначити, що значний вклад в лікування та виздоровлення пацієнтки вніс персонал другої міської лікарні, рідні та друзі, забезпечивши пацієнтку всіма необхідними медикаментами та виробами медичного призначення як до, так під час і після операції.