logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Відділення серцево-судинної та рентгенендоваскуляної хірургії

Відділення створене 30 жовтня 2011 року на базі хірургічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2. З серпня 2015 року відділення функціонує на 16 ліжках, на другому поверсі хірургічного корпусу. Лікарі відділення надають цілодобову допомогу хворим на гострий інфаркт міокарді за принципом 24годин на 7 днів на тиждень – 365 днів на рік.

Завідувач відділення - Луговий Олег Богданович, кардіохірург з вищою кваліфікайною категорією

У своєму складі відділення має рентгенопераційну, кардіохірургічну операційну, 5 палат для доопераційного обстеження та післяопераційного нагляду, 4 ліжка кардіореанімації для лікування інфарктних хворих та 2 ліжка реанімації кардіохірургічних хворих.

За майже вісім років роботи прооперовано понад 4000 пацієнтів із захворюванням судин різних органів та систем. Зокрема виконано понад 3000 коронарографій, близько 1000 ангіографій різних судинних басейнів.

Колектив відділення:

Ольховик Віталій Васильович

ендоваскулярний хірург

вища

Назвальський Богдан Володимирович

кардіолог

вища

Ляліна Олена Іванівна

кардіолог

перша

Сулимка Марія Ярославівна

рентгенолог

вища

Гончарук Олег Анатолійович

судинний хірург

друга

 

 

       

      

 

Щороку ургентно з приводу гострого інфаркту міокарда виконується близько 200 черезшкірних стентувань артерій серця (у перші години госрого інфаркту міокарда) із найнижчим показником смертності серед схожих закладів України (близько 1,0-2,0%). Крім цього близько 200 паціжнтів із стенокардією отримують планову ендоваскулярну допомогу. А також близько 400 хворих із захворюваннями судин інших органів та систем отримують надсучасну малоінвазивну ендоваскулярну допомогу.

Впродовж півтора року вперше в Тернопільській області розпочато оперативні втручання на «відкритому» та «працюючому серці» з приводу захворювання клапанів серця та серцевих судин – за цей рік уже прооперовано понад 30 хворих на «відкритому серці», із них у п’яти випадках вперше в Тернопільській області виконано збереження власних клапанів серця пацієнтів, що значно покращує прогноз та післяопераційну реабілітацію кардіохірургічних хворих.

Поряд із цим за час роботи відділення вперше в області виконано малоінвазивне ендоваскулярне протезування аорти, сонних артерій стентування соннних артерій.

Медичні послуги відділення (понад (800) вісімсот хворих із серцево-судинними захворюваннями отрмують наступні види послуг:

  1. Коронаргорафія
  2. Аорто-ангіографія;
  3. Ангіопульмонографія;
  4. Емболізація маткох артерій та яєчклвих вен (при варикозі);
  5. Малоінвазивні та косметичні операції при варикозі вен нижніх кінцівок;
  6. Стентування коронарних, ниркових, сонних, інших периферичних судин;
  7. Балонна ангіопластика, тромбаспірація при гострих тромбозах як коронарних, легеневих та інших органів