logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Спеціалізоване кардіологічне відділення

Кардіологічне відділення

Кардіологічне відділення було засновано в 1975 р. В 2009 р. була проведена його реорганізація у спеціалізоване кардіологічне відділення з блоком інтенсивної терапії для хворих на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією. Ліжковий фонд відділення складається з 60 ліжок: 53 ліжка в 11 загальних палатах (з них — 4 палати з підвищеним комфортом перебування пацієнтів) та 7 ліжок в 6 палатах блоку інтенсивної терапії.

Завідувач відділення — лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії Орищин Лідія Юріївна.

Загальні палати кардіологічного відділення обслуговують  лікарі-кардіологи (ординатори) вищої кваліфікаційної категорії: Садлій Олександра Георгіївна, , Божонок Надія Ярославівна, Степанчук  Борис Іванович, Рудько Олег Ростиславович та ІІ категорії Луньова Тетяна Володимирівна, палати блоку інтенсивної терапії — 6 лікарів-кардіологів для надання медичної  допомоги хворим на інфаркт міокарда та гострою серцевою патологією: вищої кваліфікаційної категорії : Назвальський Богдан Володимирович, Гурик Ольга Олександрівна, Скрипець Ярослав Дмитрович, Колесник Ольга Миколаївна, Чубей Ольга Євгенівна друга кваліфікаційна категорія,  лікарі- спеціалісти Буднік Маріанна Петрівна, Соколик Христина Богданівна. Старша медсестра  відділення — Лясківська Надія Ігорівна.

Кардіологічне відділення є клінічною базою кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної  освіти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. У відділенні пацієнтів консультують завідувач кафедри, професор, д.м.н Гребеник Мар’ян Васильович, доцент кафедри к.м.н. Зелененька Лілія Іванівна., асистенти к м н Микуляк Вікторія Ростиславівна, Коцюба Оксана Ігорівна.

У відділенні надається стаціонарна лікувально-діагностична допомога кардіологічним хворим.

В блоці інтенсивної терапії проводиться лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда та іншою гострою серцево-судинною патологією. В загальних палатах продовжується лікування хворих з цими нозологіями після стабілізації їх стану, а також із іншою серцево-судинною патологією. Кардіологічне відділення тісно співпрацює з кардіохірургічним рентгенендоваскулярним відділенням, що дає змогу вчасно проводити через шкірні перкутантні втручання У відділенні регулярно проводиться тромболітична терапія при гострому інфаркті міокарда з елевацією сегмента ST і тромбоемболії легеневої артерії, з кожним роком кількість проведених тромболізисів зростає. При тахіаритміях, що супроводжуються вираженим порушенням  гемодинаміки і гострою серцевою недостатністю, а також при неефективності антиаритмічних засобів у блоці інтенсивної терапії виконується електрична кардіоверсія. При високоступеневих атріовентрикулярній і синоаурикулярній блокадах із тяжкими розладами гемодинаміки пацієнтам встановлюється тимчасовий  електрокардіостимулятор. З 2011 року проводиться коронарографія та перкутантні втручання на коронарних артеріях як при гострих інфарктах так і при хронічній ішемічній хворобі серця

У відділенні, крім загальноприйнятих лабораторно-інструментальних методів обстеження, для діагностики кардіологічних захворювань застосовуються ехокардіоскопія, велоергометрія, холтерівське моніторування, добовий моніторинг артеріального тиску, визначення варіабельності ритму серця. Останні роки налагоджено кількісне визначення маркерів некрозу міокарда для діагностики інфаркту міокарда (тропонін T) та гострого тромбозу (Д-димер) для діагностики тромбоемболії легеневої артерії, визначення  МНВ для підбору оптимальної дози варфарину. З 2020 року у відділенні є УЗД апарат експертного класу з можливістю цілодобового проведення ЕХОкардіоскопії, в т ч методика визначення продольної деформації міокарду та черезстравохідне обстеження, що покращує можливості діагностики різних захворювань серцево-судинної системи