logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Терапевтичне відділення №1

Відділення відкрито в 1975р як стаціонар пульмонологічного профілю.  Сьогодні терапія №1 відділення багатопрофільне .  Терапевтичне відділення по наданню допомоги хворим на коронавірусну хворобу  розпочало свою роботу у вересні 2020 року.Воно  створено на базі  терапевтичного відділення №1 та ревмокардіологічного відділення і ліжковий фонд становив 60 ліжок. На виконання наказів відділу  охорони здоров»я та медичного забезпечення Тернопільської міської  ради від 06.11.20 року №212 «Про додаткове перепрофілювання ліжкового фонду КНП»ТКМЛ№2» для надання медичної допомоги хворим з  гострою респіраторною хворобою  COVID-19,спричиненою коронавірусом SARS COV-2» та від 25.06.2021 року №50 «Щодо затвердження переліку закладів охорони здоров»я міста визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою  COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS COV-2» і відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов»язаної із  поширенням  коронавірусної хвороби COVID-19 від 02.06.21№45 «Про  визначення переліку закладів охорони здоров»я визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою  коронавірусом SARS COV-2» ,з 25.06.21 року збільшено кількість ліжок для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою  COVID-19 в загальній кількості по підприємству 120 інфекційних ліжок,включаючи 15 ліжок перинатального центру.

Від 04.03.2022 видано наказ по підприємству  №39-4 «Про зменшення кількості ліжок для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою  COVID-19 в загальній кількості по підприємству 40 інфекційних ліжок,включаючи 10 ліжок перинатального центру. Згідно наказу по підприємству №42-1 від 10.03.22 терапевтичне відділення по наданню допомоги хворим на коронавірусну хворобу  реорганізоване в терапевтичне відділення №1 з цілодобовим перебуванням пацієнтів ,з них:15 ліжок пульмонологічного профілю  та 45 ліжок терапевтичного  профілю

Це дає змогу надавати кваліфіковану медичну допомогу хворим з пульмонологічною патологією (бронхіальною астмою, хронічним обструктивним захворюванням легень, пневмонією, хронічним бронхітом, саркоїдозом, інтерстиційними захворюваннями легень), та багатьма іншими захворюваннями (виразковою хворобою, цирозом печінки, хронічним панкреатитом, ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією тощо).

Основний пріоритет терапевтичного відділення — надання якісної спеціалізованої медичної допомоги хворим з тяжкою поєднаною патологією внутрішніх органів.

Допомога надається у режимі 24/7 в межах програми медичних гарантій «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою короновірусом SARS-COV2» за умовами Договорів з Національною Службою Здоров’я України пацієнтам у невідкладних станах, у разі самозвернення чи якщо пацієнта доставлено бригадою ШМД, планово — за направленням сімейного чи лікуючого лікаря.

Медичну допомогу надає згуртований колектив лікарів (4 терапевти, пульмонолог, ендокринолог)  середнього (14 медсестер) та молодшого (9 медсестер) медперсоналу.

ЗАДАЧІ ТА ФУНКЦІЇ ВІДДІЛЕННЯ

Основними задачами терапевтичного відділення є:

Надання кваліфікаційної діагностичної та лікувальної допомоги хворим з захворюваннями органів дихання, травлення, кровотворення, нирок, злоякісних новоутворень, внутрішніх органів, алергічними реакціями, отруєннями.

Впровадження в практику нових методів діагностики та лікування, аналізах, ефективності.

Впровадження в роботу відділення протоколів діагностики та надання медичної допомоги хворим з захворюваннями внутрішніх органів

Підвищення рівня теоретичних знань навчання медичного персоналу, питанням практичних навиків при проведенні лікування хворих.

Відбір хворих в терапевтичне відділення здійснюється завідуючим відділенням або черговим лікарем.

В терапевтичне відділення підлягають на госпіталізацію хворі на гостре, та загострення хронічних захворювань внутрішніх органів.

Здійснює взаємозв’язок та послідовність роботи з іншими відділеннями, передачу хворих на дільниці терапевтичного профілю поліклініки.

Персонал відділення веде документацію, забезпечує облік та звітність згідно з формами та терміном МОЗ України.

ПОРЯДОК ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

За направленням лікаря поліклініки

Після огляду лікаря у приймальному відділенні.

За переводом зі суміжного відділення

За направленням лікаря з дільниці ургентно.

За направленням швидкої допомоги після огляду у приймальному відділенні.

При плановій госпіталізації, хворі повинні бути обстеженими: аналіз крові загальний, цукор крові, ЕКГ, аналіз сечі загальний.

 

Всім хворим, які поступають за екстреними показниками в приймальне відділення, проводиться обстеження:

• аналіз крові загальний, цукор крові, ЕКГ, аналіз сечі загальний, ФЛГ ОГК;• огляд вузькими спеціалістами.

ОБСЯГ ДОСЛІДЖЕНЬ

Лабораторні дослідження – аналіз крові загальний, цукор крові, ЕКГ, аналіз сечі загальний.

Діагностичні методи дослідження – Rö- графія легенів та черевної порожнини, УЗД, ФГДС, ЕКГ, КТОГК , ЕХО КГ).

Серологічні, бактеріологічні, імунологічні дослідження – бак посів крові, сечі, нативного калу, р-ція Васермана, кров на маркери вірусів гепатитівА, В,С,гормони щитоподібної залози,глікований гемоглобін

Визначення груп крові та резус фактор.

ОБСЯГ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ:

Медикаментозне лікування згідно протоколу.

Легенево – серцева реанімація.

Інгаляційне лікування.

Фізіотерапевтичні методи лікування.

Методи ЛФК ( масаж , лікувальна гімнастика)

Очолює  відділення лікар пульмонолог вищої категорії  Пастернак Алла Михайлівна . Стаж роботи в медицині  33роки з них лікарем  24 .

 

 

Ординатори відділення:

 

Олексів Наталія Михайлівна –терапевт , категорія перша, стаж роботи в медицині  33 роки

 

Депутат Богдан Михайлович , категорія вища, стаж роботи в медицині 22 роки

 

Лисенко Ольга Григорівна –кардіолог,категорія вища, Заслужений лікар України,стаж роботи в медицині   50 років

 

Хайко Олександра Климентіївна – терапевт, категорія вища, стаж роботи в медицині 24 роки

 

Надал Любов Степанівна лікар інфекціоніст вищої кваліфікаційної категорії.стаж роботи в медицині 48років

 

Глебова Ольга Богданівна – терапевт, категорія друга, стаж роботи в медицині 8 років.

 

Старша медична сестра – Кравчук Галина Омельянівна, категорія вища, стаж роботи в медицині

Основний пріоритет терапевтичного відділення — надання якісної спеціалізованої медичної допомоги легеневим  хворим  та з  тяжкою поєднаною патологією внутрішніх органів.