logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз крові –  одне з базових досліджень, яке проходив чи не кожен.

Найменші зміни в організмі позначають на показниках крові. Аналіз дозволяє визначити кількісні та якісні властивості формених елементів крові. При проведенні дослідження підраховують кількість клітин крові, визначають їхні параметри, розраховують лейкоцитарну формула, визначають швидкість осідання еритроцитів. Це допомагає лікарю побачити ті чи інші відхилення, ознаки запалення чи інфекцій, оцінити важкість стану і ефективність проведеного лікування.

Інколи захворювання можуть протікати безсимптомно, і в низці випадків саме під час проведення загального аналізу крові фахівці виявляють ті чи інші відхилення, що дає можливість пацієнту вчасно розпочати лікування. Тому не варто забувати про профілактичні обстеження.

Особливої підготовки загальний аналіз крові не вимагає, однак рекомендується проводити його вранці, натщесерце. Можна випити невелику кількість негазованої води. Напередодні дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, а також обмежити фізичну активність. Ліки приймати також не бажано. У випадках, коли це неможливо, попередьте лаборанта.

Нагадаємо, при Тернопільській комунальній міській лікарні №2 діє клініко-діагностична лабораторія, оснащена сучасним обладнанням. Дослідження, передбачені Програмою медичних гарантій, є безоплатними для пацієнтів. Вам знадобиться лише електронне направлення вашого лікаря.