logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Щорічно у Тернополі фіксують від 1500 до 2200 випадків інсульту

Щорічно у Тернополі фіксують, в середньому, від 1500 до 2200 випадків інсульту. Про це в ефірі студії "Файне місто" розповів лікар-нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук Петро Гудак.
У двох третинах випадків інсульт – ішемічний. У групі ризику - пацієнти з патологіями роботи серця, судин, тромботичними ураженнями, цукровим діабетом.
Причиною геморагічного здебільшого є так звані «мішковидні аневризми» – вип'ячування і стоншення стінок артерій, які здатні розриватися. Можуть виникати та розвиватися у людей з гіпертонією.
 Життєво важливо вміти розпізнавати ознаки виникнення інсульту. При початку ішемічного інсульту затерпає обличчя, опускається кут рота, може виникнути порушення вимови, слабкість у руці. Клінічна симптоматика геморагічного – діаметрально протилежна. Він починається з різкого, «кинджального» болю у голові, далі наступає нудота, блювання, порушення свідомості, гіперемія, почервоніння обличчя.
Зазначимо, допомогу пацієнтам з гострими порушеннями мозкового кровообігу надають на базі неврологічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2. Медзаклад забезпечений потрібним обладнанням, за пацієнтами налагоджене цілодобове спостереження. При потребі хворий отримує анестезіологічний супровід, консультації кардіолога, нейрохірурга, судинного хірурга, логопеда.