logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

13 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з тромбозом

13 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з тромбозом.

При тромбозі у кровоносних судинах утворюються кров'яні згустки. Здебільшого, тромби з’являються у глибоких венах ніг. Небезпека полягає у тому, що вони можуть відриватися, пересуватися  і перекривати просвіт великих судин. Глибокий тромбоз вен та тромбоемболія легеневої артерії – небезпечні та потенційно смертельні медичні стани.

Ознаки тромбозу – біль, чутливість у литці або стегні, набряк ноги, стопи або щиколотки, почервоніння, помітна зміна кольору, тепло. Симптоми тромбоемболії легеневої артерії - задишка, швидке дихання, біль у грудях, який може посилюватися при глибокому диханні, пришвидшений пульс, запаморочення, втрата свідомості.

Серед факторів ризику - госпіталізація, хірургічні операції, онкозахворювання, патології, при яких спостерігається підвищене згортання крові, тривала нерухомість, випадки тромбозу в сім’ї, прийом препаратів, що місять естроген (протизаплідні таблетки або замісна гормональна терапія), вагітність та пологи.

Аби убезпечити себе від тромбозу, варто слідкувати за своїм здоров'ям, не забувати про профілактичні візити до медиків та своєчасно лікувати захворювання, що можуть призвести до утворення тромбів.