logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Здоров'я нирок: коли варто звернутися до лікаря

Нирки – своєрідний «фільтр», який відповідає за виведення з крові токсинів і зайвої рідини. Крім того, вони допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс, контролювати артеріальний тиск, виробляти еритроцити й підтримувати міцність кісток. Тому життєво важливо дбати про їхнє здоров’я.
Які ознаки можуть свідчити про проблеми з нирками? Виявити проблеми можна завдяки лабораторним дослідженням крові та сечі. Явні симптоми з’являються, коли хвороба починає прогресувати. Серед проявів - набряки, біль різної інтенсивності, порушення утворення й виділення сечі, зміна її запаху, кольору, поява каламуті чи крові, нудота, підвищення артеріального тиску.
Наостанок кілька порад, як зберегти нирки здоровими. Стежте за своїм харчуванням, не нехтуйте фізичною активність, перевіряйте і контролюйте рівень цукру в крові та артеріальний тиск, пийте достатньо води, не куріть та приймайте ліки лише за призначенням лікаря. Перевірте функцію нирок, якщо маєте такі фактори ризику як діабет, гіпертонія, ожиріння чи випадки хвороби нирок у родині.
Зазначимо, якщо вам потрібна медична консультація – ви завжди можете звернутися до фахівців Тернопільської комунальної міської лікарні №2. Для цього вам знадобиться електронне скерування вашого лікаря.